książki

książki

BEZMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

Bezmiar sprawiedliwości Dariusz Kaźmierczak

Jakub Wnuk jest lekarzem, który żyje w partnerskim związku. Posiada nastoletnią córkę, ale w przeciwieństwie do swojej przyjaciółki, nieustannie marzy o posiadaniu drugiego dziecka. W czasie jednego z sympozjów naukowych dowiaduje się o coparentingu i o tym, co się za nim kryje.
Anna Karolak jest sędzią i mężatką. Po osiągnięciu celów, jakie sobie założyła, pragnie zostać matką. po kilku latach niepowodzeń, decyduje się na zapłodnienie pozaustrojowe. Podejmuje w tym kierunku działania, ale nie wszystko przebiega zgodnie z planem...

CZECZENKA

Czeczenka Dariusz Kaźmierczak

Hadiya jest Czeczenką, która ucieka razem z dziećmi z okupowanej przez Rosjan ojczyzny. W czasie morderczej przeprawy przez Bieszczady, Hana i Kamal nie mają siły iść dalej. Kobieta zostawia je w lesie i udaje się po pomoc. Nieoczekiwanie zostaje napadnięta i zgwałcona. Z trudem uchodzi z życiem. Gdy wraca na miejsce, gdzie pozostawiła dzieci, okazuje się, że ich nie ma. Od tego momentu zaczyna się jej wyścig z czasem i walka z niebezpiecznym przeciwnikiem o odzyskanie potomstwa. Hadiyę wspierają Hubert Horst, lekarz, który niedawno stracił żonę, oraz Irina, Ukrainka porwana do agencji towarzyskiej.

CESARSKIE CIĘCIE

Cesarskie cięcie Dariusz Kaźmierczak

Akcja powieści toczy się w północno-wschodniej Polsce.

W książce przeplatają się losy młodego, ambitnego i nie pozbawionego skrupułów ginekologa - Bogdana Kaszuby, który dąży do zdobycia stanowiska dyrektora szpitala z losami jego atrakcyjnej partnerki - Iwony Bukowskiej, która bezskutecznie stara się począć dziecko. W ich życie na skutek szeregu zbiegów okoliczności wplątuje się były funkcjonariusz służby bezpieczeństwa - Adam Bień, który prowadzi własne śledztwo i odkrywa tajemnice, o których sami zainteresowani nie mają pojęcia.
Precyzyjnie układane scenariusze legną w gruzach, a szereg wydarzeń wymknie się spod kontroli bohaterów odsłaniając ciemne strony ich charakteru.

DORWAĆ DROZDA

Dorwać Drozda Dariusz Kaźmierczak

Czy instytucje prawa przy użyciu najnowszych technik inwigilacji potrafią wniknąć w życie człowieka i bez chwili zawahania zamienić je w ruinę? Odpowiedź wydaje się oczywista. Ale odpowiedź na pytanie: czy raz złamany człowiek potrafi dźwignąć się z samego dna, nie wydaje się już taka oczywista. Bohater powieści Tomasz Drozd to posądzony o przyjęcie korzyści majątkowej ordynator oddziału ortopedii. Jego życie z dnia na dzień zamienia się w piekło. Mężczyzna z trudem rozpoczyna walkę o swoją godność i dobre imię. Walka z zapalczywym przeciwnikiem - prokuratorem, który nie przebiera w środkach, aby zniszczyć znanego lekarza. Walka od początku jest nierówna, bo na usługach prokuratora znajduje się nieczuły aparat wymiaru sprawiedliwości. Czy w takiej sytuacji Tomasz Drozd może liczyć na zwycięstwo?

W POTRZASKU

W potrzasku Dariusz Kaźmierczak

Anna Sosnowska w wieku osiemnastu lat zachodzi w ciążę, co przyspiesza jej decyzję o ślubie. Może za wcześnie, ale co tam! Jest zakochana i nie wyobraża sobie życia bez Adriana. Początkowo wszystko układa się dobrze, ale w ciągu kolejnych kilku lat, Anna jest coraz częściej zastraszana, poniewierana i bita przez męża alkoholika. Zaszczuta, chowa swoją udrękę przed światem. Cierpi w samotności. Ale pewnego dnia, doprowadzona do ostateczności, sięga po nóż - aby wydostać się z czeluści piekła. Jednak tego samego dnia – choć o tym jeszcze nie wie - zaczyna się jej drugie piekło. W książce, obok Sosnowskiej, pojawiają się inni bohaterowie, których życie doznaje nieoczekiwanych zawirowań, a decyzje jakie podejmują pod wpływem chwili, determinują całą ich przyszłość.

MIAŁO BYĆ INACZEJ

Miało być inaczej Dariusz Kaźmierczak

Akcja powieści toczy się w drugiej połowie lat 90-tych w Polsce. Głównym bohaterem książki jest jedynak, wychowywany twardą ręką matki. Po egzaminie maturalnym Heniek nie dostaje się na studia. Rzuca go dziewczyna. Rozżalony i zagubiony szuka swojego miejsca w życiu. Matka w dalszym ciągu  próbuje nim sterować, ale nie jest to takie łatwe. Chłopak zakochuje się w Beacie i nawiązuje nowe znajomości. Od tego momentu w jego życiu wszystko zaczyna się komplikować. Dobrze wychowany jedynak staje się kimś, kogo nigdy nie chcielibyście spotkać..

PO DRUGIEJ STRONIE

Po drugiej stronie Dariusz Kaźmierczak

Akcja powieści toczy się w Polsce na początku lat 90. Jej bohaterami są młodzi ludzie, uwikłani w skomplikowane i zaskakujące historie, które zmuszają ich do podejmowania trudnych decyzji. Wśród nich są młoda wdowa z czwórką dorastających dzieci, ksiądz tuż po ukończeniu seminarium i początkujący biznesmen. Co łączy tych ludzi? Czy ich działania ukierunkowane są na uzyskanie właściwego efektu? W jaki sposób losy każdego z nich mają wpływ na życie pozostałych? Odpowiedzi na te pytania mogą być zaskakujące, ale zarazem intrygujące, podobnie jak fabuła tej powieści.

WYSIEDLENI

Wysiedleni Dariusz Kaźmierczak

„ Ta wojna jest jak nienasycona hydra – odparł Michael. – Dopóki nie utnie się jej ostatniej głowy, ciągle będą ginąć ludzie”.

Główną bohaterką książki jest 18 letnia Aniela, która wysiedlona z Polski wraz z rodziną do okupowanej przez hitlerowców Francji, przechodzi ciężką szkołę życia. Dziewczyna poszukując zrozumienia, a przede wszystkim wsparcia w tak trudnym dla siebie okresie, przeżywa liczne wzloty i upadki. O mało nie zgwałcona przez Klausa Kellera, zadaje mu śmiertelny cios, by krótko po tak bolesnym doświadczeniu włączyć się do Francuskiego Ruchu Oporu. Swój los, wiarę i uczucia lokuje w Michaelu, twardym francuskim bojowniku. Jednak ślepy los okazuje się dla obojga okrutny.

W strefie mroku

W strefie mroku Dariusz Kaźmierczak

Człowiek ma wiele twarzy i nigdy nie wiadomo, która z nich jest ostatnia. W nowej książce sensacyjno-obyczajowej Dariusza Kaźmierczaka przeplatają się losy trzech bohaterów, z których każdy doznał życiowej traumy. Marzena Drobnik jest lekarką, którą tuż po rozwodzie, w akcie zemsty, skrzywdził mąż. W odwecie Karol Drobnik - mąż Marzeny - zostaje brutalnie pobity przez swojego szwagra. Mężczyzna doznaje poważnego urazu głowy. Po leczeniu szpitalnym ląduje w domu pomocy społecznej. Jego los wydaje się przesądzony, a utrata zdrowia trwała. Jednak... W jego życiu pojawia się kobieta, była gwiazda porno, która nieoczekiwanie stawia go na nogi.


Wydawnictwo: COMBORok wydania: 2013 , ISBN:  978-83-937632-0-7 

strona główna | biografia | książki | recenzje | kontakt | zorganizuj event z pisarzem | księgarnia