Recenzje

Recenzje

Tomasz Drozd – bohater książki pt.  „Dorwać Drozda” – jest cieszącym się szacunkiem ordynatorem oddziału ortopedycznego. Ma wspaniałą rodzinę, osiągnął wymarzony sukces zawodowy i wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać jego dobrej passy. Pewnego dnia zostaje jednak oskarżony o przyjęcie korzyści majątkowej za leczenie pacjentów i musi rozpocząć batalię o odzyskanie swojego dobrego imienia.

Książka autorstwa Dariusza Kaźmierczaka, lekarza z wykształcenia i pisarza z pasji, jest powieścią wielowątkową, która wciąga czytelnika w wir wydarzeń już od pierwszych stron. Równolegle do losów Drozda poznajemy bezwzględnego prokuratora Zielińskiego, ziejącego nienawiścią do lekarzy i dążącego za wszelką cenę do zniszczenia „swojej ofiary” i złamania bohatera. Kolejnym wątkiem są losy córki prokuratora – Olgi, która przez zrządzenie losu i własną lekkomyślność wdała się w romans z mężczyzną, chcącym dokonać zemsty na Zielińskim. Pisarz stopniowo buduje portrety psychologiczne bohaterów i daje nam – czytelnikom możliwość przeżywania razem z nimi spirali wydarzeń, prowadzących do nietypowego rozwiązania. Dla fana kryminałów i powieści sensacyjnych, takich klasyków jak Grisham bądź Follett, książka Kaźmierczaka będzie lekką rozrywką, w sam raz na jeden wieczór. Jest napisana prostym, przystępnym językiem, z lekką dozą humoru i ciekawymi postaciami, których losy będziemy przeżywać wraz z nimi. Nie jest to powieść arcydzieło, nad którym jedyne co wypada zrobić, to wpaść w zachwyt, ale przyjemną lekturą, a czasu poświęconego na jej przeczytanie na pewno nie będziemy żałować.

Dariusz Kaźmierczak, absolwent łódzkiej Akademii Medyczne, rocznik 1985, specjalista pediatra, na stałe mieszka we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie). „Dorwać Drozda” jest kolejną, czwartą już książką napisaną przez tego autora. W 2011 r. mieliśmy przyjemność rekomendować na łamach „Panaceum” nr 3/2011 wcześniejszą jego powieść pt. „Przepustka do raju”. Książki są do nabycia na stronach: http://branta.com.pl, http://radwan.pl, http://zakupy.fakt.pl. Autor zaprasza także na swoją oficjalną stronę http://dariuszkazmierczak.pl. 

opr. Jowita Paradowska

 

strona główna | biografia | książki | recenzje | kontakt | zorganizuj event z pisarzem | księgarnia