książki

książki

CESARSKIE CIĘCIE

Akcja powieści toczy się w północno-wschodniej Polsce.

W książce przeplatają się losy młodego, ambitnego i nie pozbawionego skrupułów ginekologa - Bogdana Kaszuby, który dąży do zdobycia stanowiska dyrektora szpitala z losami jego atrakcyjnej partnerki - Iwony Bukowskiej, która bezskutecznie stara się począć dziecko. W ich życie na skutek szeregu zbiegów okoliczności wplątuje się były funkcjonariusz służby bezpieczeństwa - Adam Bień, który prowadzi własne śledztwo i odkrywa tajemnice, o których sami zainteresowani nie mają pojęcia.
Precyzyjnie układane scenariusze legną w gruzach, a szereg wydarzeń wymknie się spod kontroli bohaterów odsłaniając ciemne strony ich charakteru.

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ NA STRONIE WYDAWNICTWA

 

 

 

 

 

 

 


DORWAĆ DROZDA

Czy instytucje prawa przy użyciu najnowszych technik inwigilacji potrafią wniknąć w życie człowieka i bez chwili zawahania zamienić je w ruinę? Odpowiedź wydaje się oczywista. Ale odpowiedź na pytanie: czy raz złamany człowiek potrafi dźwignąć się z samego dna, nie wydaje się już taka oczywista. Bohater powieści Tomasz Drozd to posądzony o przyjęcie korzyści majątkowej ordynator oddziału ortopedii. Jego życie z dnia na dzień zamienia się w piekło. Mężczyzna z trudem rozpoczyna walkę o swoją godność i dobre imię. Walka z zapalczywym przeciwnikiem - prokuratorem, który nie przebiera w środkach, aby zniszczyć znanego lekarza. Walka od początku jest nierówna, bo na usługach prokuratora znajduje się nieczuły aparat wymiaru sprawiedliwości. Czy w takiej sytuacji Tomasz Drozd może liczyć na zwycięstwo?

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ NA STRONIE WYDAWNICTWA

 

 

 

 

 

 

 


W POTRZASKU

Anna Sosnowska w wieku osiemnastu lat zachodzi w ciążę, co przyspiesza jej decyzję o ślubie. Może za wcześnie, ale co tam! Jest zakochana i nie wyobraża sobie życia bez Adriana. Początkowo wszystko układa się dobrze, ale w ciągu kolejnych kilku lat, Anna jest coraz częściej zastraszana, poniewierana i bita przez męża alkoholika. Zaszczuta, chowa swoją udrękę przed światem. Cierpi w samotności. Ale pewnego dnia, doprowadzona do ostateczności, sięga po nóż - aby wydostać się z czeluści piekła. Jednak tego samego dnia – choć o tym jeszcze nie wie - zaczyna się jej drugie piekło. W książce, obok Sosnowskiej, pojawiają się inni bohaterowie, których życie doznaje nieoczekiwanych zawirowań, a decyzje jakie podejmują pod wpływem chwili, determinują całą ich przyszłość.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ NA STRONIE WYDAWNICTWA 

 

 

MIAŁO BYĆ INACZEJ


Akcja powieści toczy się w drugiej połowie lat 90-tych w Polsce. Głównym bohaterem książki jest jedynak, wychowywany twardą ręką matki. Po egzaminie maturalnym Heniek nie dostaje się na studia. Rzuca go dziewczyna. Rozżalony i zagubiony szuka swojego miejsca w życiu. Matka w dalszym ciągu  próbuje nim sterować, ale nie jest to takie łatwe. Chłopak zakochuje się w Beacie i nawiązuje nowe znajomości. Od tego momentu w jego życiu wszystko zaczyna się komplikować. Dobrze wychowany jedynak staje się kimś, kogo nigdy nie chcielibyście spotkać..

ZOBACZ KSIĄŻKĘ NA STRONIE WYDAWNICTWA

 

 

 

 

 

 

 

 

PO DRUGIEJ STRONIE

 

Akcja powieści toczy się w Polsce na początku lat 90. Jej bohaterami są młodzi ludzie, uwikłani w skomplikowane i zaskakujące historie, które zmuszają ich do podejmowania trudnych decyzji. Wśród nich są młoda wdowa z czwórką dorastających dzieci, ksiądz tuż po ukończeniu seminarium i początkujący biznesmen. Co łączy tych ludzi? Czy ich działania ukierunkowane są na uzyskanie właściwego efektu? W jaki sposób losy każdego z nich mają wpływ na życie pozostałych? Odpowiedzi na te pytania mogą być zaskakujące, ale zarazem intrygujące, podobnie jak fabuła tej powieści.

ZOBACZ KSIĄŻKĘ NA STRONIE WYDAWNICTWA 

 

 

 

 

 


WYSIEDLENI

 

 „ Ta wojna jest jak nienasycona hydra – odparł Michael. – Dopóki nie utnie się jej ostatniej głowy, ciągle będą ginąć ludzie”.

Główną bohaterką książki jest 18 letnia Aniela, która wysiedlona z Polski wraz z rodziną do okupowanej przez hitlerowców Francji, przechodzi ciężką szkołę życia. Dziewczyna poszukując zrozumienia, a przede wszystkim wsparcia w tak trudnym dla siebie okresie, przeżywa liczne wzloty i upadki. O mało nie zgwałcona przez Klausa Kellera, zadaje mu śmiertelny cios, by krótko po tak bolesnym doświadczeniu włączyć się do Francuskiego Ruchu Oporu. Swój los, wiarę i uczucia lokuje w Michaelu, twardym francuskim bojowniku. Jednak ślepy los okazuje się dla obojga okrutny.


ZOBACZ KSIĄŻKĘ NA STRONIE WYDAWNICTWA


W strefie mroku 

 

Człowiek ma wiele twarzy i nigdy nie wiadomo, która z nich jest ostatnia. W nowej książce sensacyjno-obyczajowej Dariusza Kaźmierczaka przeplatają się losy trzech bohaterów, z których każdy doznał życiowej traumy. Marzena Drobnik jest lekarką, którą tuż po rozwodzie, w akcie zemsty, skrzywdził mąż. W odwecie Karol Drobnik - mąż Marzeny - zostaje brutalnie pobity przez swojego szwagra. Mężczyzna doznaje poważnego urazu głowy. Po leczeniu szpitalnym ląduje w domu pomocy społecznej. Jego los wydaje się przesądzony, a utrata zdrowia trwała. Jednak... W jego życiu pojawia się kobieta, była gwiazda porno, która nieoczekiwanie stawia go na nogi. 


Wydawnictwo: COMBORok wydania: 2013 , ISBN:  978-83-937632-0-7 

ZOBACZ KSIĄŻKĘ NA STRONIE WYDAWNICTWA

 

 

strona główna | biografia | książki | recenzje | kontakt | zorganizuj event z pisarzem