książki

książki

MUSISZ IŚĆ

Musisz iść Dariusz Kaźmierczak

Bohaterką powieści jest Anna, kobieta o silnej osobowości, która ma za sobą ponurą przeszłość. Jest ona ściśle związana z Wołyniem, gdzie wychowywała się jako dziecko. Obecnie Anna mieszka w Lublinie i tyle, na ile potrafi, pomaga swojej jedynej wnuczce Agnieszce, która pragnie zostać matką. Po wielu perypetiach młoda kobieta decyduje się na surogację w Ukrainie. Gdy wybucha epidemia spowodowana przez koronawirusa, jej sprawy życiowe komplikują się. Jedną z niewielu osób, które mogą pomóc Agnieszce, jest Anna. Akcja powieści toczy się w dwóch płaszczyznach czasowych. Pierwszą stanowią lata, w czasie których dochodzi do rzezi wołyńskiej. Drugą obejmują lata w trakcie toczącej się pandemii.

POGROBOWIEC - nagrodzone opowiadanie

Agnieszka Muskat spojrzała na swoje odbicie w lustrze. Nie wyglądało ono najlepiej. Twarz sprawiała wrażenie zmęczonej, a pod zapadniętymi oczami dostrzegła dwie ciemne podkowy.

Kobieta ciężko westchnęła i przygryzła dolną wargę, która mimowolnie zaczęła jej drgać.

Niedawno skończyła trzydzieści siedem lat, ale patrząc w lustro, nie mogła oprzeć się wrażeniu, że jej wizerunek bardziej wskazywał na zszarganą życiem pięćdziesięciolatkę.

Czytaj dalej...

NIE ZAMYKAJ OCZU

Nie zamykaj oczu Dariusz Kaźmierczak

Czy stary pamiętnik może mieć wpływ na współcześnie żyjących ludzi?

Związany z sycylijską mafią Salvatore Trovato, organizuje przeprowadzkę swojej matki z Bolonii do Caorle. W trakcie robienia porządku na strychu, znajduje stary, napisany po polsku pamiętnik. Początkowo chce go wyrzucić, ale po namyśle pokazuje matce. Paola od razu postanawia go przetłumaczyć.

Elizabeth Bart jest lekarką zaangażowaną w działalność organizacji Lekarzy bez Granic. Opuszcza Detroit i leci na grecką wyspę Lesbos, aby pomagać imigrantom. W trakcie pobytu w obozie Moria poznaje młodą Irakijkę, której los nie daje jej spokoju. Lekarka podejmuje działania, które mają zmienić całe jej dotychczasowe życie. Jessica Lang jest młodą, zbuntowaną Amerykanką. Jej buntownicza natura nieoczekiwanie zamienia jej spokojną dotychczas egzystencję w prawdziwy koszmar. Trzy osoby, trzy historie i finał, którego nikt się nie spodziewał.

BEZMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

Bezmiar sprawiedliwości Dariusz Kaźmierczak

Jakub Wnuk jest lekarzem, który żyje w partnerskim związku. Posiada nastoletnią córkę, ale w przeciwieństwie do swojej przyjaciółki, nieustannie marzy o posiadaniu drugiego dziecka. W czasie jednego z sympozjów naukowych dowiaduje się o coparentingu i o tym, co się za nim kryje.
Anna Karolak jest sędzią i mężatką. Po osiągnięciu celów, jakie sobie założyła, pragnie zostać matką. Po kilku latach niepowodzeń decyduje się na zapłodnienie pozaustrojowe. Podejmuje w tym kierunku działania, ale nie wszystko przebiega zgodnie z planem...

CZECZENKA

Czeczenka Dariusz Kaźmierczak

Hadiya jest Czeczenką, która ucieka razem z dziećmi z okupowanej przez Rosjan ojczyzny. W czasie morderczej przeprawy przez Bieszczady, Hana i Kamal nie mają siły iść dalej. Kobieta zostawia je w lesie i udaje się po pomoc. Nieoczekiwanie zostaje napadnięta i zgwałcona. Z trudem uchodzi z życiem. Gdy wraca na miejsce, gdzie pozostawiła dzieci, okazuje się, że ich nie ma. Od tego momentu zaczyna się jej wyścig z czasem i walka z niebezpiecznym przeciwnikiem o odzyskanie potomstwa. Hadiyę wspierają Hubert Horst, lekarz, który niedawno stracił żonę, oraz Irina, Ukrainka porwana do agencji towarzyskiej.

CESARSKIE CIĘCIE

Cesarskie cięcie Dariusz Kaźmierczak

Akcja powieści toczy się w północno-wschodniej Polsce.

W książce przeplatają się losy młodego, ambitnego i nie pozbawionego skrupułów ginekologa - Bogdana Kaszuby, który dąży do zdobycia stanowiska dyrektora szpitala z losami jego atrakcyjnej partnerki - Iwony Bukowskiej, która bezskutecznie stara się począć dziecko. W ich życie na skutek szeregu zbiegów okoliczności wplątuje się były funkcjonariusz służby bezpieczeństwa - Adam Bień, który prowadzi własne śledztwo i odkrywa tajemnice, o których sami zainteresowani nie mają pojęcia.
Precyzyjnie układane scenariusze legną w gruzach, a szereg wydarzeń wymknie się spod kontroli bohaterów odsłaniając ciemne strony ich charakteru.

DORWAĆ DROZDA

Dorwać Drozda Dariusz Kaźmierczak

Czy instytucje prawa przy użyciu najnowszych technik inwigilacji potrafią wniknąć w życie człowieka i bez chwili zawahania zamienić je w ruinę? Odpowiedź wydaje się oczywista. Ale odpowiedź na pytanie: czy raz złamany człowiek potrafi dźwignąć się z samego dna, nie wydaje się już taka oczywista. Bohater powieści Tomasz Drozd to posądzony o przyjęcie korzyści majątkowej ordynator oddziału ortopedii. Jego życie z dnia na dzień zamienia się w piekło. Mężczyzna z trudem rozpoczyna walkę o swoją godność i dobre imię. Walka z zapalczywym przeciwnikiem - prokuratorem, który nie przebiera w środkach, aby zniszczyć znanego lekarza. Walka od początku jest nierówna, bo na usługach prokuratora znajduje się nieczuły aparat wymiaru sprawiedliwości. Czy w takiej sytuacji Tomasz Drozd może liczyć na zwycięstwo?

W POTRZASKU

W potrzasku Dariusz Kaźmierczak

Anna Sosnowska w wieku osiemnastu lat zachodzi w ciążę, co przyspiesza jej decyzję o ślubie. Może za wcześnie, ale co tam! Jest zakochana i nie wyobraża sobie życia bez Adriana. Początkowo wszystko układa się dobrze, ale w ciągu kolejnych kilku lat, Anna jest coraz częściej zastraszana, poniewierana i bita przez męża alkoholika. Zaszczuta, chowa swoją udrękę przed światem. Cierpi w samotności. Ale pewnego dnia, doprowadzona do ostateczności, sięga po nóż - aby wydostać się z czeluści piekła. Jednak tego samego dnia – choć o tym jeszcze nie wie - zaczyna się jej drugie piekło. W książce, obok Sosnowskiej, pojawiają się inni bohaterowie, których życie doznaje nieoczekiwanych zawirowań, a decyzje jakie podejmują pod wpływem chwili, determinują całą ich przyszłość.

MIAŁO BYĆ INACZEJ

Miało być inaczej Dariusz Kaźmierczak

Akcja powieści toczy się w drugiej połowie lat 90-tych w Polsce. Głównym bohaterem książki jest jedynak, wychowywany twardą ręką matki. Po egzaminie maturalnym Heniek nie dostaje się na studia. Rzuca go dziewczyna. Rozżalony i zagubiony szuka swojego miejsca w życiu. Matka w dalszym ciągu  próbuje nim sterować, ale nie jest to takie łatwe. Chłopak zakochuje się w Beacie i nawiązuje nowe znajomości. Od tego momentu w jego życiu wszystko zaczyna się komplikować. Dobrze wychowany jedynak staje się kimś, kogo nigdy nie chcielibyście spotkać..

PO DRUGIEJ STRONIE

Po drugiej stronie Dariusz Kaźmierczak

Akcja powieści toczy się w Polsce na początku lat 90. Jej bohaterami są młodzi ludzie, uwikłani w skomplikowane i zaskakujące historie, które zmuszają ich do podejmowania trudnych decyzji. Wśród nich są młoda wdowa z czwórką dorastających dzieci, ksiądz tuż po ukończeniu seminarium i początkujący biznesmen. Co łączy tych ludzi? Czy ich działania ukierunkowane są na uzyskanie właściwego efektu? W jaki sposób losy każdego z nich mają wpływ na życie pozostałych? Odpowiedzi na te pytania mogą być zaskakujące, ale zarazem intrygujące, podobnie jak fabuła tej powieści.

WYSIEDLENI

Wysiedleni Dariusz Kaźmierczak

„ Ta wojna jest jak nienasycona hydra – odparł Michael. – Dopóki nie utnie się jej ostatniej głowy, ciągle będą ginąć ludzie”.

Główną bohaterką książki jest 18 letnia Aniela, która wysiedlona z Polski wraz z rodziną do okupowanej przez hitlerowców Francji, przechodzi ciężką szkołę życia. Dziewczyna poszukując zrozumienia, a przede wszystkim wsparcia w tak trudnym dla siebie okresie, przeżywa liczne wzloty i upadki. O mało nie zgwałcona przez Klausa Kellera, zadaje mu śmiertelny cios, by krótko po tak bolesnym doświadczeniu włączyć się do Francuskiego Ruchu Oporu. Swój los, wiarę i uczucia lokuje w Michaelu, twardym francuskim bojowniku. Jednak ślepy los okazuje się dla obojga okrutny.

W strefie mroku

W strefie mroku Dariusz Kaźmierczak

Człowiek ma wiele twarzy i nigdy nie wiadomo, która z nich jest ostatnia. W nowej książce sensacyjno-obyczajowej Dariusza Kaźmierczaka przeplatają się losy trzech bohaterów, z których każdy doznał życiowej traumy. Marzena Drobnik jest lekarką, którą tuż po rozwodzie, w akcie zemsty, skrzywdził mąż. W odwecie Karol Drobnik - mąż Marzeny - zostaje brutalnie pobity przez swojego szwagra. Mężczyzna doznaje poważnego urazu głowy. Po leczeniu szpitalnym ląduje w domu pomocy społecznej. Jego los wydaje się przesądzony, a utrata zdrowia trwała. Jednak... W jego życiu pojawia się kobieta, była gwiazda porno, która nieoczekiwanie stawia go na nogi.


Wydawnictwo: COMBORok wydania: 2013 , ISBN:  978-83-937632-0-7 

strona główna | biografia | książki | recenzje | kontakt | zorganizuj event z pisarzem | księgarnia