Recenzje

Recenzje

W dążeniu do spełnienia własnych pragnień możemy natknąć się na granicę, po przekroczeniu której osiągamy cel, ale tracimy wszysko, co składało się na naszą tożsamość. Istnieje jednak szansa, że skoro udało nam się okłamać wszystkich wokół, zdołamy również oszukać samych siebie. Te prawdy doskonale ilustruje rozgrywająca się w środowisku lekarskim obyczajowo-sensacyjna powieść Cesarskie Cięcie, debiut literacki pediatry Dariusza Kaźmierczaka, naszego czytelnika.

Senne powiatowe miasteczko staje się areną walki o władzę, od kiedy młody ginekolog postanawia zostać dyrektorem szpitala. Równolegle rozwija się wątek jego pacjentki, która bezskutecznie stara się o dziecko. Z każdym rodziałem wychodzą na jaw grzechy przeszłości i pojawiają się kolejne komplikacje. Spośród kilku równorzędnych bohaterów pewną sympatię budzi paradoksalnie były esbek, zmęczony życiem niegdysiejszy ideowiec, który nie bardzo radzi sobie w nowych realiach. Przypadkowe spostrzeżenie sprawia, że rozpoczyna śledztwo i zbliża się rozwikłania plątaniny kłamstw skrywanej za fasadą porządku.

Wielogłosowa, trzymająca w napięciu opowieść skonstruowana została z chirurgiczną precyzją. Losy bohaterów nieoczekiwanie się przeplatają, dochodzi do wielu zwrotów akcji, co wskazuje, że fabuła nadaje się do przeniesienia na ekran. Choć narracja wydaje się niekiedy przeciążona szczegółami, od książki naprawdę ciężko się oderwać. Dojrzałe zakończenie potwierdza, że autor jest mądrym obserwatorem aż nadto dobrze nam znanej rzeczywistości.

strona główna | biografia | książki | recenzje | kontakt | zorganizuj event z pisarzem | księgarnia